پودر کاکائو

جزییاتی در خصوص خرید پودر کاکائو استاندارد | Soren

 

پودر کاکائو یکی از محصولات مغذی و پرفروش در بازار ایران می‌باشد. از این پودر در تولید محصولات غذایی مختلفی همچون شکلات، شیرینی، لبنیات، بستنی و… استفاده می‌شود. پودر کاکائو دارای دو نوع نچرال و آلکالایز می‌باشد که هرکدام دارای ویژگی‌ها و کاربردهای خاصی است. بیشتر پودر کاکائو مصرفی کشور از نوع آلکالایز است. پودر کاکائو استاندارد دارای ویژگی‌ها و خواصی است که استفاده از آن در محصولات غذایی باعث افزایش کیفیت محصول غذایی خواهد شد.

نحوه تولید پودر کاکائو

نحوه تولید پودر کاکائو

نحوه تولید پودر کاکائو چندان دشوار نیست. این پودر از دانه‌های میوه درخت کاکائو به دست می‌آید. پس‌ازاینکه میوه درخت کاکائو چیده می‌شود آن را در انبار قرار می‌دهند تا کاملاً پوسیده شود. پس از خشک شدن کامل میوه دانه‌های کاکائو از پوسته آن غربال می‌شود. در مرحله بعد به‌وسیله دستگاه‌های مخصوص چربی موجود در دانه‌های کاکائو گرفته می‌شود و باقی‌مانده دانه آسیاب شده و به‌عنوان پودر کاکائو مورداستفاده قرار می‌گیرد. در تولید پودرهای کاکائو آلکالایز در هنگام آسیاب کردن مواد افزودنی به آن افزوده می‌شود تا طعم و رنگ پودر کاکائو تقویت شود و میزان اسیدیته آن کاهش یابد. در تولید پودر کاکائو استاندارد تمام چربی آن گرفته نمی‌شود و بین ۱۰ تا ۱۲ درصد چربی در پودر کاکائو باقی می‌ماند.

تفاوت پودر کاکائو آلکالایز و نچرال

تفاوت پودر کاکائو آلکالایز و نچرال

پودر کاکائو در دو نوع نچرال و آلکالایز تولید می‌شود. تفاوت پودر کاکائو آلکالایز و نچرال در طعم، رنگ، بو و روش تولید است. پودر کاکائو نچرال دارای رنگی روشن است و هیچ ماده افزودنی به آن اضافه نمی‌شود. این پودر دارای طعم و رایحه‌ای تند می‌باشد. پودر کاکائو آلکالایز بوداده شده است و مواد افزودنی به آن اضافه می‌شود. این پودر دارای رنگی تیره‌تر و طعم و رایحه‌ای ملایم‌تر می‌باشد. قیمت پودر کاکائو استاندارد نچرال و آلکالایز متفاوت است. معمولاً قیمت پودر کاکائو آلکالایز ۵ تا ۱۰ درصد بیشتر از پودر کاکائو نچرال است.

مشخصات پودر کاکائو استاندارد

پودر کاکائو استاندارد

از مشخصات پودر کاکائو استاندارد می‌توان به دارا بودن ۱۰ تا ۱۲ درصد چربی و فاقد مواد افزودنی مضر اشاره کرد. پودر کاکائو مرغوب و استاندارد پودری است که مطابق با استانداردهای بین‌المللی ایمنی مواد غذایی تولیدشده باشد. ازآنجایی‌که امروزه مراکز تولید و واردکننده پودر کاکائو گسترش‌یافته است؛ برخی افراد سودجو اقدام به فروش پودر کاکائو نامرغوب می‌کنند. بهتر است برای خرید پودر کاکائو اصل به مراکز معتبر مراجعه نمایید.

خرید پودر کاکائو اصل و مرغوب

برای خرید پودر کاکائو اصل و مرغوب می‌توانید به بازرگانی سورن مراجعه نمایید. تمامی محصولات سورن دارای نشان تأییدیه سلامت هستند و به‌صورت عمده به فروش می‌رسند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با واحد پشتیبانی سورن در تماس باشید.

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا