لسیتین

لسیتین سویا e322 چیست ؟ | شرکت فروش لسیتین (۳۴% ) + انالیز

در این بخش، به پرسش هایی نظیر لسیتین سویا e322 چیست ؟ قیمت لسیتین سویا چقدر است؟ لسیتین فله ای را از کجا تهیه کنیم؟ آیا مصرف لسیتین خطرناک است؟ و … پاسخ خواهیم داد. با مطالعه این بخش می توانید با این ماده اولیه مهم و تاثیرگذار آشنا شوید.

لسیتین (Lecithin) ماده ای است که در بدن حیوانات و انسان ها وجود دارد و برای بدن ضروری است. این ماده را می توان به شکل صنعتی از چند منبع گیاهی و جانوری استخراج کرد و از آن در ترکیب محصولات صنایع غذایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی استفاده کرد. بنابراین لسیتین جزء آن دسته از مواد اولیه ای است که در بیشتر صنایع، کاربرد دارد.

لسیتین سویا e322 چیست

شرکت های تولیدی، لسیتین را از منابع گیاهی و جانوری مختلفی همچون زرده تخم مرغ، سویا، آفتابگردان، پنبه دانه، گوشت قرمز و … به دست می آورند. از بین این منابع متنوع نیز این لسیتین های سویا و آفتابگردان هستند که پرطرفدار بوده و فروش قابل توجهی دارند. در کشور ما نیز لسیتین سویا بسیار طرفدار دارد و مورد تایید تولیدکنندگان کشورمان قرار گرفته است.

در واقع، کمتر کسی را می توان پیدا کرد که به دانه های سویا حساسیت داشته باشد. در صورتی که زرده تخم مرغ یا حتی آفتابگردان جزء مواد غذایی هستند که بسیاری از افراد به آن حساسیت دارند. این موضوع باعث انتخاب لسیتین سویا (Soy Lecithin) توسط بسیاری از تولیدکنندگان صنایع غذایی شده است.

لسیتین سویا e322 چیست

لسیتین سویا e322 چیست؟

این بخش را با این پرسش که لسیتین سویا e322 چیست آغاز می کنیم. این ماده مخلوطی از گلیسیرید و فسفولیپیدها است که هم در آب و هم در چربی حل می شود. این سازگاری بالای لسیتین باعث استفاده گسترده از آن در واحدهای تولیدی مختلف شده است. یکی از وظایف اصلی لسیتین نیز کنترل ویسکوزیته و اصلاح آن است.

ضمن اینکه، لسیتین سویا همچون سایر لسیتین های تولیدشده در جهان در دو مدل پودری و مایع تولید می شود. لسیتین پودری در مراکزی مانند نانوایی ها استفاده می شود؛ اما لسیتین مایع در مراکز تولیدی مختلف همچون مراکز تولید شکلات مورد استفاده قرار می گیرد. لسیتین مایع یک بافت چربی عسلی رنگ است که با استفاده از آن می توان مصرف مواد گران قیمتی همچون کره کاکائو را به حداقل رساند.

در زیر ترکیب لسیتین سویا e322 آورده شده است:

  • روغن سویا (۳۴ درصد)

  • فسفاتیدیلینو استیل (۲۱ درصد)

  • فسفاتیدیل کولین (۲۰ درصد)

  • فسفاتیدیلتانو لامین (۱۶ درصد)

  • سایر فسفاتیدها (۸ درصد)

  • کربوهیدرات آزاد (۵ درصد)

  • استرول ها (۳ درصد)

  • رطوبت (۱ درصد)

قیمت لسیتین سویا چقدر است؟

قیمت لسیتین سویا چقدر است؟

اینکه قیمت لسیتین سویا چقدر است؟ به برند درخواستی مشتری بستگی دارد. در حال حاضر، تولیدی های زیادی به تولید لسیتین سویا ورود کرده اند که هر یک از آن‌ها بنابر استراتژی خود قیمتی را برای محصولاتشان در نظر گرفته اند؛ بنابراین قیمت لسیتین سویا به برند منتخب مشتری بستگی دارد.

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]لسیتین سویا از محصولات وارداتی کشور است و بخش قابل توجهی از لسیتین های موجود در ایران از هند خریداری می شود.[/box]

برندهای هندی همچون گجرات، گلوبال و ویپی در تولید لسیتین سویا مایع عملکرد درخشانی دارند و محصولات باکیفیتی را به بازار جهانی عرضه کرده اند. این محصول هم اکنون در پارت های مجموعه سورن موجود است و در بشکه های ۲۰۰ و ۲۴۰ لیتری به صورت فله ای در حال فروش و توزیع سراسری به اقصی نقاط ایران می باشند.

آیا مصرف لسیتین خطرناک است؟

آیا مصرف لسیتین خطرناک است؟

این پرسش که آیا مصرف لسیتین خطرناک است؟ یکی دیگر از پرسش های مطرح شده از سوی مصرف کنندگان است که اکنون به آن پاسخ می دهیم. توجه داشته باشید که لسیتین خطری برای بدن ما ندارد؛ اما همچون سایر مواد غذایی بایستی در مصرف آن اعتدال را رعایت کنید. دقت داشته باشید که مصرف بی‌رویه این ماده مانند بسیاری از مواد غذایی ممکن است با مشکلاتی نظیر تهویه همراه شود.

[gravityform id=”2″ title=”true” description=”true”]

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا