پودر کاکائو کارگیل

شرکت پودر کاکائو کارگیل | مشخصات cargill gt 50 الکالایز

شرکت کارگیل یک شرکت در زمینه تولید محصولات غذایی بوده، این شرکت در سال ۱۸۶۵ توسط خانواده کارگیل تاسیس می شود و یک شرکت خصوصی در زمینه تولید محصولات غذای است. شرکت کارگیل در ابتدای کار خود در کار خرید و فروش محصولات کشاورزی به نفع خود بوده است، به طوری که آن ها محصولات کشاورزی را با قیمت پایین تری از کشاورزان خریداری کرده و در بازار با قیمت بالا تر و به سود خودت به فروش می رساندند، محصولاتی که این شرکت کسب کار خود را با آن شروع کرد محصولاتی کشاورزی نظیر: ذرت، شکر، پنبه، سویا و گندم بوده است.

پودر کاکائو کارگیل

پورد کاکائو

پورد کاکائو چیست: بعد از تبدیل فرایند دانه های کاکائو به کره کاکائو مواد جامدی به دست می آید که به همراه آن مخلوط بسیاری از مواد نیز باقیمانده است. کره کاکائو در پایان که به عنوان یک فرآورده نهایی به دست می آید پودر  کاکائو یا همان کاکائو نامیده می شود. کره کاکائو تشکیل شده از ۵۰% تا ۷۵% دانه کاکائو بوده و از خواص آن به ذوب شدن کاکائو در دمای متفاوت است. صنعت کاکائو با توجه به تولید فرآورده های غذای و داروی نقش بسیار مهمی را دارد و در ادامه مطلب به فرآورده های این صعنت اشاره خواهیم کرد.

محصولات کارگیل

کارگیل محصولات متنوعی دارد که این محصولات در شرکت بزرگ چند ملیتی کارگیل تولید می شود، شرکت بزرگ کارگیل متعلق به کشور آمریکا بوده اما همان طور که اشاره کردیم این شرکت یک شرکت چند ملیتی بوده و در چند کشور دیگر شرکت تولید کننده محصولات خود را دارد. مدیرت شرکت کارگیل توسط خانواده ای به همین اسم بوده که یکی از ثروتمند ترین خانواده ها در جهان به شمار می آیند.

پودر کاکائو کارگیل

شرکت اصلی کارگیل در شهری به نام مینه تونکا در ایالت مینه سوتا آمریکا قرار دارد. محصولات تولیدی شرکت کارگیل بسیار فراوان بوده و یکی از بزرگترین تولید کننده های غذایی در در دنیا و آمریکا شناخته شده هستند. شرکت کارگیل در کنار شرکت اصلی که در مینه توکا مینه سوتا بوده، ۶۶ شعبه در شرکتی در کشور های مختلف دارد، و چیزی حدود صد و چهل هزار نیرو در شرکت های تولیدی کارگیل مشغول به کار هستند.

Cargill cacao

فعالیت های شرکت کارگیل و محصولات آن

شرکت تولیدی کارگیل دارای فعالیت های مختلفی در زمینه تجارت بوده که می توان به تجارت مواد اولیه صنایع غذایی و محصولات غذای اشاره کرد، این شرکت توانسته نود درصد انحصار تولیدات خود را در اختیار داشته باشد.

برخی از فعالیت های شرکت کارگیل:

محصولات کشاورزی همچون: فرآوری، فروش و توزیع دانه های غلات و دانه های خوراکی و تولید مواد اولیه غذای، مواد غذای دامی، تولید مواد اولیه دارویی تولید موارد غذای همچون روغن های گیاهی و روغن های خوراکی و نشاسته ها است.

روغن های غیر خوراکی برای مصرف در صنایع صنعتی، تولیید گوشت برای بازار آمریکا تولید تخم مرغ برای شعبه های مختلف رستوران های مک دونات.

پودر کاکائو کارگیل

یکی از محصولات کارگیل پودر کاکائو آن بوده که در صنایع تولید غذای و خوراکی در حال استفاده است، این پودر توسط وارده کنندگان وارد بازار جهانی شده. برخی وارده کنندگان داخلی در حال وارد کردن این نوع پورد کاکائوی هستند.

پودر کاکائو کارگیل و مهم ترین مشخصات آن

امروزه انواع مختلفی از پودر کاکائو در حال تولید در بازار جهانی بوده اما پودر کارگیل بدون شک یکی از باکیفیت ترین پودر های کاکائو در جهان شناخته شده و از محبوبیت بالای برخورد است.

پودر های کاکائو به دو گروه تقسیم می شود، نوع طبیعی و نوع آلکایز هستند. پودر کاکائو طبیعی کاملا خام بوده و در این نوع پودر هیچ مواد افزودنی اضافه به آن اضافه نشده. در نوع پودر آلکالایز پودر کاکائو حرارت داده می شود به همین سبب دارای رنگ تیره تری نسبت به نوع طبیعی دارد، در این پورد مواد افزونی اضافه می شود که اسیدیته موجود را کاهش دهد، طعم و مزه پودر های آلکالایز نسبت به نوع طبیعی طعم و عطر ملایم و دل نشین تر دارند.

پودر کاکائو کارگیل

در صعنت تولید شکلات سازی ایران بیشتر از نوع پودر های کاکائو آلکالایز استفاده می شود. در زمینه تولید پودر کاکائو آلکالایز در دنیا برند های مختلفی وجود دارد که یکی از بهترین و مشهور ترین آن ها شرکت بزرگ کارگیل بوده که با وجود چند ملیتی بودن آن شبعه های مختلفی را در تمامی قاره ها داشنته اما معمولا محصولات کارگیل از شرکت کشور هلند در بازار ایران موجود بوده.

بیشترین نوع موجود پودر کاکائو کارگیل در ایران با کد های GT50، DB82 و DJ150 است که نوع پودر کاکائو آلکالایز است. کارگیل در جهان به دلیل دیلیل رنگ بی نظیر کیفیت بالا و طعم فوق العاده آن در بین رقبا محبوب بوده. کارگیل با توجه به تولید پودر های کاکائو آلکالایز، تولید پودر های کاکائو طبیعی را دارد اما به دلیل تقضای بازار ایران بیشتر پودر های آلکالایز پیدا می شود. قیمیت محصولات کارگیل با توجه به نرخ ارزی بوده و قیمت ثابتی در بازار ایران ندارد بنابراین باید با توجه به زمان مناسب اقدام به خرید این محصول کنید.

 

نوشته‌های مشابه

دکمه بازگشت به بالا